بهترین جای شمال برای مسافرت در بهار

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

نمی شود حرف از سفر باشد و یکی از گزینه های سفر را مناطق شمالی کشور در نظر نگیریم. شمال ایران با داشتن جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیار زیاد، هر ساله مقصد سفری بسیاری از مردم کشورماست. اما خیلی بستگی دارد که در چه فصلی از سال به شمال سفر کنید تا بهترین تجربه و خاطرات را به همراه داشته باشید. در ادامه با بررسی بهترین جای شمال برای مسافرت در بهار با ما همراه باشید.

بهترین جای شمال در بهار

پس شما هم اهل سفر و گردشگری هستید و می خواهید در فصل بهار به مناطق شمالی سفر کنید. با اینکه در فصل بهار به هرجای ایرانی سفر کنید با زیبایی های بسیار زیادی روبرو می شوید، اما اگر اطلاعات بیشتری داشته باشید که مثلا بهترین جای شمال در بهار کدام مناطق است، مسلما سفر خاطره انگیزتری پیش رو خواهید داشت.

بهترین جای شمال در بهار برای مسافرت

پس اگر به دنبال پاسخ به این سوال هستید در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین شهرهای شمالی را برای سفر به شما معرفی کنیم.

جنگل های بکر پاسند بهشهر، مازندران

در فصل بهار که با زنده شدن دوباره طبیعت همراه است، هیچ چیز لذت بخش تر از سفر به مناطق طبیعی و جنگل ها نیست. با اینکه خطه شمال کشور در تمام فصل های سال سرسبز و دیدنی است، اما در فصل بهار رنگ های سبز متفاوت تری را برروی شاخ و برگ درختان خواهید دید.

جنگل های پاسند در بهشره استان مازندران قرار دارند و یکی از بهترین جاهایی است که در فصل بهار می توانید برای سفر انتخاب کنید. جنگل های پاسند در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارند و از مناطق خوش آب و هوای مازندران به حساب می آیند.

جنگل های پاسبند برای مسافرت در بهار

برای دسترسی به جنگل های پاسند به عنوانی بهترین جای شمال برای مسافرت در بهار، در شهرستان بهشهر باید به سمت روستای پاسند حرکت کنید و در نیمه های راه، در ضلع سمت راست اتوبان، تابلوی بزرگی خواهید دید که شما را به جنگل های پاسند می رساند.

دشت النزه ماسال، زیباترین جای شمال برای مسافرت در بهار

شهرستان ماسال یکی از زیباترین و بکرترین مناطق گردشگری شمال کشور است که جاذبه های دیدنی بسیار زیادی هم دارد. اصلا نمی شود در مورد سفر به شمال صحبت کرد و اسمی از جاذبه های دیدنی ماسال به چشم نخورد. یکی از جاذبه های دیدنی شهرستان ماسال که دست کمی از ییلاق اولسبلنگاه ندارد، دشت النزه است.

دشت النزه در ماسال

ییلاق دشت النزه در مسیر حرکت به سوی محور ییلاقی شاندرمن قرار دارد و دشتی بسیار زیبا با آب و هوایی خنک و طبیعتی بکر است. در منطقه ییلاقی دشت النزه می توانید پیوند جنگل و کوه را باهم در فضایی مه آلود ببینید. همچنین یکی از جالب ترین مناظر این منطقه بقعه زیبای امام زاده ابراهیم النزه در نمای جنگل و دشت النزه است.

این امام زاده هم خود جاذبه های زیادی دارد و برای مثال می توانیم به درخت کهن و ۲۰۰ ساله حیاط آن اشاره کنیم. مردم بومی منطقه پارچه های سبزی به این درخت به نشان نذر و آرزو می بندند و تکه سفال های زیادی نیز بر درخت آویزان است. تمام این داستان ها هم نشان از نذر و فرهنگ دعا در بین مردم کشور ماست که در هر گوشه از کشور رنگ و لعاب خاص خود را دارد.

تالاب کیاکلایه لنگرود، بهترین مکان شمال برای سفر در عید

اگر مسیر سفر شما به سمت استان گیلان همیشه سرسبز و زیبای شمال است، پیشنهاد می کنیم این بار مقصد سفر خود را به سمت شهرستان لنگرود قرار دهید. در شهرستان لنگرود بهترین جای شمال برای مسافرت در بهار را باید تالاب کیاکلایه به شما معرفی کنیم.

تالاب کیاکلایه لنگرود، بهترین مکان شمال برای سفر در عید

تالاب کیاکلایه به لحاظ پوشش گیاهی و جانوری داری تنوع بسیار زیادی بوده و از جاذبه های بسیاری هم برخوردار است. تالاب کیاکلایه یکی از بهترین مناطق گردشگری در لنگرود و استان گیلان می باشد که علاقمندان و مخاطبین بسیاری داشته و مقصد سفری گردشگران داخلی است.

روستای صفرابسته رشت را در فصل بهار ببنید

نوبتی هم که باید باید کم کم حین صحبت در مورد بهترین جای شمال برای مسافرت در بهار به رشت می رسیدیم. رشت خود یکی از شهرهای دیدنی در شمال کشور است و آب و هوای بسیار مطبوع و مطلوبی دارد، به خصوص در فصل بهار! اما این بار باید روستای صفرابسته رشت را به عنوان یکی از بهترین مکان های شمال برای سفر در عید به شما معرفی کنیم.

تصویری از روستای صفرا بسته شمال برای سفر در عید

نکته قابل توجه در ارتباط با روستای صفرابسته این است که تنها جمعیتی ۱۳۰۰ نفره درحال حاضر دارد، اما پیشینه تاریخ آن به ۱۵۰۰ سال پیش می رسد. روستای صفرابسته در تمام ایام سال دیدنی است، اما یکی از بهترین زمان های سفر به این منطقه برای گردشگری فصل بهار می باشد.

پوشش بومی منطقه صفرابسته درختان توسکاست که زیبایی بسیار خاصی به این منطقه بخشیده و جلوه بسیار زیبایی دارد. بریا سفر به روستای صفرابسته باید مسیر حرکت به سوی شهرستان واق در استان گیلان را در پیش بگیرید و کمی هم در جاده کیاشهر بعد از تمچال پیش بروید. مسیر ورود به روستای صفرابسته دقیقا روبروی پاسگاه پرکاپشت قرار دارد.

دریاچه بره سر رودبار، بهترین جاذبه گردشگری منطقه خورگام

شهرستان بره سر یکی از بخش های استان گیلان است که با داشتن جاذبه های طبیعی بسیار زیاد یکی دیگر از گزینه ها به عنوان بهترین جای شمال برای مسافرت در بهار است. این دریاچه که با نام ویستان یا استخر ویستان شناخته می شود، نمونه ای از بهترین مناطق گردشگری منطقه خورگام است.

دیدار از این منطقه به خصوص در فصل های بهار و تابستان علاقمندان بسیاری را به سوی خود می کشد و مورد توجه گردشگران و مسافران قرار می گیرد. این استخر طبیعی در دل جنگل قرار دارد و هرساله به شکل قابل توجهی مورد استقبال مسافران قرار می گیرد.

دریاچه بره سر رودبار، بهترین جاذبه گردشگری منطقه خورگام

دریاچه ویستان بره سر همچنین زیستگاه پرندگان و آبزیان بومی و خاص منطقه این منطقه بوده و به لحاظ ژئوتکنیکی نیز دارای ویژگی های خاصی می باشد. این استخر در گذشته وجود خارجی نداشت و عمری در حدود صد سال دارد. استخر ویستان در اثر زلزله و تغییر صفحه های زمینی در سال ها پیش به وجود آمده است و آب و آن نیز از طریق جریان آب کوه های اطراف تامین می شود.

غار آویشوی گیلان، جاذبه ای بی نظیر در دل ماسال

در بررسی گزینه های موجود در بررسی بهترین جای شمال برای مسافرت در بهار باید به یکی از جاذبه های خاص ماسال اشاره کنیم که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید. غار آویشوی از جمله جاذبه های دیدنی منطقه ماسال بوده و در ۴۰ کیلومتری شاندرمن قرار دارد.

در این غار ستون های آهکی بسیاری نیز وجود دارد که مناظری شگفت انگیز در آن به وجود آورده است. از جمله ویژگی های بسیار جالب این غار آهکی قدمت ۷۵ میلیون ساله و عمق بیش از ۲۰۰۰ متری آن است که البته انتهای آن نیز نیست. مسیر رسیدن به غار آویشوی نیز خود جاذبه های بسیار زیادی دارد.

غار آویشوی گیلان، جاذبه ای بی نظیر در دل ماسال

راه رسیدن به غار آویشوی با عبور از جنگل ها و چشمه های جوشان همراه است و در حین رسیدن به خود غار منظره قندیل هایی آهکی، آبشارها و جاذبه هایی جذاب و زیبا پیش روی شما وجود دارد.

توتکابن، بهترین انتخاب برای سفر به شمال در بهار

در ۱۶ کیلومتری شمال شرق رودبار منطقه گردشگری و طبیعی وجود دارد که به نام توتکابن شناخته می شود و احتمالا نام آن را کمتر شنیده باشید. اما در بین بهترین شهرهای شمالی برای سفر در فصل بهار، منطقه توتکابی یکی دیگر از آن انتخاب هایی است که باید در محاسبات خود به آن فکر کنید.

توتکابن، بهترین انتخاب برای سفر به شمال در بهار

علت نامگذاری این منطقه هم جذابیت خاصی دارد و اگر نمی توانید حدس بزنید که چرا نامش این منطقه توتکابن است، باید بگوییم که به علت وجود درختان زیاد توت این نام را برایش انتخاب کرده اند. اگر به گردش در طبیعت و زندگی در فضایی بی دغدغه و به دور از هیاهوی شهر علاقه دارید، یکی از بهترین انتخاب های شما منطقه گردشگری توتکابن است.

جنگل های بکر و دیدنی نیرنگ، پارک جنگلی خانیکان

اگر تابحال نام جنگل های نیرنگ به گوشتان نخورده است باید بگوییم که این منطقه طبیعی در نزدیکی شهرستان نوشهر قرار دارد و نزدیک به روستایی به نام کشکسراست. البته این منطقه به نام پارک جنگلی خانیکان نیز شناخته می شود اما در بین مردم بومی منطقه، به دلیل اینکه در چهار فصل سال جنگل سرسبز و زیباست، به منطقه جنگلی نیرنگ نیز نامیده می شود.

جنگل های نیرنگ در شمال کشور

از بهترین جاذبه های گردشگری در این جنگل می توانیم به آب تنی در دل رودخانه کرکرود اشاره کنیم که بی شک باعث می شوند خاطراتی بی نظیر از سفر به شمال در فصل بهار را با خود به همراه بیاورید.

نظرات