کنسلی بلیط پرواز خارجی

اطلاع رسانی از آخرین وضعیت پروازهای خارجی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

با شیوع و گسترش ویروس کرونا در کل دنیا و در کشور ایران، بسیاری از مرزها بسته شده و لغو پروازهای خارجی برنامه‌ریزی مسافرت‌ها را بهم ریخته، محصول و فرآورده‌های بسیاری پشت مرزها مانده و بسیاری از گردشگران و اشخاصی که سفر کاری برون مرزی داشتند، با مشکل مواجه شده‌اند. با سامتیک در خصوص اطلاع‌رسانی ایرلاین‌ها برای پروازهای خارجی همراه باشید.

 

 

چه کشورهایی مرز خود را برروی ایران بسته اند؟

درحال حاضر کشورهایی که مرز خود را به روی ایران بسته‌اند و یا ممنوعیت‌هایی برای عبور و مرور ایرانیان ایجاد کرده‌اند به ترتیب شامل:

عراق، ترکیه، افغانستان، ارمنستان، پاکستان، جمهوری آذربایجان، روسیه، ترکمنستان، گرجستان، تاجیکستان، امارات، عمان، کویت، اردن، قطر و سنگاپور هستند.

 

 

بخشنامه قشم ایر برای بازگرداندن مسافرین

در حال حاضر ایران سعی دارد تا شهروندان خود را از کشورهایی که پروازشان به تهران لغو شده، برگرداند، از این‌رو برپایه بخشنامه هواپیمایی قشم ایر، پروازهای این ایرلاین در مسیرهای تفلیس و استانبول به تهران برای برگرداندن مسافران انجام می‌شود. براین اساس مسافرین طبق اطلاعات بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

 

 

بخشنامه هواپیمایی تابان برای بازگرداندن مسافرین

با اعلام هواپیمایی تابان، افرادی که از مسقط (عمان) قصد بازگشت به ایران را داشتند در تاریخ ۸ اسفند ساعت ۲۳ با پروازی از مسقط به مقصد تهران برگشتند.

 

 

بخشنامه هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا به منظور رفاه حال مسافران در مسیر استانبولتبریز بعد از اخذ مجوزهای لازم از کشور ترکیه، پرواز فوق العاده ای در تاریخ ۱۸ اسفند برقرار خواهد کرد.

 


پروازهای ایران‌ایر
تمام پروازهای هواپیمای ایران ایر به مبداء و مقصد کشور سوئد به حالت تعلیق درآمده است.

هواپیمایی هما دو پرواز فوق العاده به ترکیه برای انتقال ایرانیان در روزهای ۱۳ و ۱۵ اسفند انجام می‌دهد.

 

 

پروازهای امارات

کنسلی تمام سرویس‌های پروازی امارات در مسیر تهران- دبی- تهران تا تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۸ معادل ۱۵مارچ سال ۲۰۲۰ تمدید شده است.

شایان ذکر است پروازهای خالی از مسافر هواپیمایی هما و ماهان به دبی جهت  بازگرداندن مسافران از امارات به تهران اعزام میگردد .

 

 

پرواز های ترکیش

کنسلی تمام  سرویس‌های پروازی ترکیش در مسیر تهران- استانبول- تهران تا تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۸ معادل ۱۵مارچ سال ۲۰۲۰ تمدید شده است.

 

 

پروازهای  اتریش و لوفتهانزا

کنسلی تمام سرویس های پروازی اتریش و لوفتهانزا تا تاریخ ۱ می سال ۲۰۲۰ تمدید شده است.

 

 

پروازهای آذربایجان

تمام پروازهای هواپیمایی آذربایجان ( بوتا ایرویز ) از تاریخ ۱ مارچ سال ۲۰۲۰ به مدت زمان دو هفته باطل است و برقراری مجدد پروازها در زمان مقتضی اعلام می‌گردد.

 

 

کدام مقصد‌ها نیازمند به‌همراه داشتن فرم سلامت هستند؟

پرواز هما برای مسافران خود به مقصد انگلیس و آلمان معین کرده تا فرم سلامت به همراه داشته باشند.

همچنین اتباع لبنانی و مسافرینی که کارت اقامت این کشور را دارند، باید در زمان ورود به فرودگاه بیروت، فرم سلامت داشته باشند.

در صورت عدم تکمیل اظهارنامه سلامت، مقامات فرودگاه های فوق الذکر از پیاده شدن مسافران جلوگیری خواهند کرد.

 

 

لغو ویزای روسیه

گسترش ویروس کرونا باعث شده تا صدور هر نوع ویزای روسیه تا اطلاع ثانوی لغو گردد و اشخاصی که مشکوک به این بیماری باشند به مدت زمان ۱۵ روز در قرنطینه خواهند بود.

(مسافران ایرانی با ویزای توریستی نمیتوانند به مسکو سفر کنند)

 

 

فرودگاه قطر

باید بدانید که فرودگاه بین المللی دوحه تمام مسافرین ایرانی و کشورهای دیگری که گزارشی از شیوع ویروس کرونا داشته اند، معاینه می‌کند و به مدت زمان ۱۴ روز تحت مراقبت و یا قرنطینه قرار می‌دهد و بعد از احراز سلامتی و عدم ابتلاء، مجوز ورود به قطر صادر می‌گردد.

 

در خصوص اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تماس ۰۲۱۸۴۳۸۴ پشتیبانی ۲۴ساعته سامتیک تماس حاصل فرمایید.

 

نظرات